Hakkımızda

Türk ilaç sektörünün öncü firmalarından Global Pharma İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 2011 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile Dr. Burcu Ataman ve Sinan Çelik tarafından İstanbul’da kurulmuştur.

Uzun yıllar ilaç sektörünün çeşitli kademelerinde üst düzey yönetici olarak görev alan Sayın Ataman ve Sayın Çelik profesyonel hayattaki tecrübe ve birikimlerini Global Pharma’ya aktarmaktadır. Türk İlaç Sektörü’ne hastane ürünleri ile giriş yapan Global Pharma, sahip olduğu ürünlerin üretimi için yerli kaynakların kullanımına öncelik vermektedir. Global Pharma ürünleri Türkiye’nin önde gelen üretim tesislerinden; Zentiva İlaç, Mefar İlaç ve Vefa İlaç tesislerinde üretilmektedir.

Global Pharma olarak yer aldığımız tedavi alanlarında önde gelen bir firma olmayı hedeflerken, portföyümüze katacağımız yeni ürünler ile ulaşılabilir ve kaliteli tedavi sunmayı amaç edinmekteyiz.

Sağlık sektöründe faaliyet göstermenin sorumluluğu ile çalışma alanlarımız ve ürünlerimizle ilgili en doğru bilgileri sağlamak her zaman önceliğimiz olmuştur. Hizmet verdiğimiz sağlık çalışanlarına ihtiyaç duydukları bilgileri etik kurallar çerçevesinde sunmak, onların tıbbi pratikleri için güvenilir bir partner olmayı başarmak başlıca amaçlarımız arasında yer almaktadır.

Hasta ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına kaliteli ürün ve hizmetlerle cevap vermek, hasta ve müşterilerimizle sürekli ve yeterli iletişimde bulunmak, sorunları tanımlamak, çözüm yolları üretmek ve gelecek ihtiyaçları belirlemek için çalışmaktayız. Hasta ve müşterilerimizin kişisel haklarına, çalışma koşullarına saygılı davranmak anlayışımızın bir parçasıdır.

Bütün ticari faaliyetlerimizde, sağlık sektörünün gerektirdiği biçimde sosyal, kültürel ve etik değerlere sahip çıkıyor, ulusal ve uluslararası standartlara uyumlu çalışıyoruz.